Food · 23 června, 2014

RECEPT: Smetanoví šnečci s tvarohem

Ahoj všichni! :)

lola-j, recept, smetanoví šnečci, s tvarohem, s polevou, lifestyle, food, fashion, beauty, blog, návod, postup, ingredience, recpt pro děti, zákusek, sladké, koláčky, šnek, blogerka, domácí recept

Máte chuť na něco sladkého a nadýchaného? Pokud ano, tento recept od maminky je tu právě pro vás! Doufám, že vám šnečci s polevou budou chutnat stejně jako nám! Jen se podívejte na moje fotky (více v celém článku). :) Mňam!

lola-j, recept, smetanoví šnečci, s tvarohem, s polevou, lifestyle, food, fashion, beauty, blog, návod, postup, ingredience, recpt pro děti, zákusek, sladké, koláčky, šnek, blogerka, domácí recept, tablet, ipad, air, apple, technology, style, istyle, photo, camera, fotak

Budeme potřebovat tyto ingredience…

 

Na těsto:

50g – máslo
100 ml – polotučné mléko
3g – sůl
50g – cukr krupice
70g – zakysaná smetana
350g – hladká mouka
1 kostka čerstvého droždí (nebo 2 čajové lžíce instantního droždí)

 

Náplň:

500g – polotučný tvaroh
1 vejce
100g – cukr krupice
1p.l. – krupičky nebo hrubé mouky
1 vejce na potření

Poleva:

200ml – zakysaná smetana
1 pol.lžice moučkového cukru

0_0- 007----Postup:

 1. Do vlažného mléka zamícháme droždí, přidáme 1 čajovou lžičku cukru a 3 čajové lžičky mouky. Dobře promícháme a necháme stát na teplém místě po dobu cca 35 minut, až kvásek vzejde.
 2. Smícháme mouku se solí a cukrem, dobře promícháme.
 3. Přidáme teď k mouce s cukrem a solí měkké máslo a zakysanou smetanu pokojové teploty a utřeme ze všech ingrediencí hrubou drobenku.
 4. Přidáme do drobenky kvásek a zamícháme nepříliš tuhé ani ne příliš měkké těsto tak, aby „neteklo“, ale ani se „nesráželo“.
 5. Těsto zakryjte fólií a ručníkem cca na 15-20 min, aby se později dalo snáze vyválet. Těsto poté vyválejte do hladkého bochníčku.
 6. Znovu těsto zakryjte a nechte na teplém místě, až zdvojnásobí svůj objem, to může trvat cca 45 min. Ještě jednou těsto vyválejte a zopakujte tento krok.
 7. Mezitím utřete tvaroh s cukrem a vejcem, přidejte lžíci krupičky podle potřeby, pokud tvaroh máte příliš řídký.
 8. Rozválejte těsto na velký obdélníkový plát, tlustý zhruba 1cm a potřete ho naplní rovnoměrně po celé ploše.
 9. Teď opatrně těsto sviňte do závinu a nakrájejte závin na cca 3 cm velké šnečky.
 10. Šnečky rozložte na plech s pečicím papírem a zakryjte je fólií ještě cca na 25 min, aby se objem šnečků zvětšil.
 11. Poté je potřete rozšlehaným vejcem a nechte je upéct v předehřáté troubě na 180°C na cca 30min (do zlatavé kůrčičky).
 12. Pro polevu smíchejte zakysanou smetanu s cukrem a upečené šnečky ihned, ještě horké, bohatě potřeme touto polevou (použijeme k tomu silikonový štěteček) a zakryjeme fólií do úplného vychladnutí (občas jsou šnečci snězení ještě před tím, než stihnou vychladnout)

Dobrou chuť!

Jak se vám recept líbil? :-) Přidejte se pro více novinek, soutěží, fotek i recptů na těchto sítích:

FACEBOOK/INSTAGRAM/BLOGLOVIN/YOUTUBE/ASK.fm

lola-j, recept, smetanoví šnečci, s tvarohem, s polevou, lifestyle, food, fashion, beauty, blog, návod, postup, ingredience, recpt pro děti, zákusek, sladké, koláčky, šnek, blogerka, domácí recept, tablet, ipad, air, apple, technology, style, istyle, photo, camera, fotakFACEBOOK/INSTAGRAM/BLOGLOVIN/YOUTUBE/ASK.fm