lola-j, usa, travelling, travel blog, post, california, san francisco, golden gate, red bridge, famous place, movies, spot, long blonde hair, winter, sunny, sunshine, tumblr, faded photo effect, san francisko, zlatá brána, červený most, kalifornie, fashion bloggerka, lifestyle, životní styl, móda, cestování, zima, motivational, motivační článek, articleZdravím všechny! Jak se máte? Mně se celý tenhle týden jen tak mihl před očima; 1. ledna jsem se loučila se ségrou v SF a až 2. jsem kolem páté odpolene s polootevřenýma očima dostala nějakým záhadným způsobem domů všechny věci (nemáme výtah :-)). Ale vím, že jsem hned v podvečer usnula a po 11 hodinách utíkala do práce a někdy mezi dneškem a tím dnem i do školy. Od včerejšího poledne se mi navíc asi jen tak někdo nedovolá, jelikož mě zradil můj milovaný i nenáviděný mobil (po roce :-( ), došla jsem tak dnes k fázi jeho rozebírání, ale o tom jindy. Zkrátka na učení to teď taky není, mnohem raději bych si popovídala třeba o plánech do nového roku!

Dáváte si předsevzetí? Ve mně tohle slovo nevyvolává úplně nejlepší pocit… vadí mi, že pro někoho je to pouze dočasnou záležitostí, od které při první příležitosti upustí, předsevzetí je tak v roli malé bezvýznamné ozdoby konce roku. Problém je podle mě v tom, že lidé si rádi dávají nějaký cíl, ale nijak nespecifikují, jakým způsobem se k němu chtějí dostat. Začnete cvičit? Kdy? Jak přeorganizujete svůj týden, co se teď změní? Taky si myslím, že člověk může měnit cokoliv a kdykoliv, nemusí přece čekat na další rok, ale statisticky leden prostě zůstává měsícem nových plánů.

A pak jsou takoví, kteří se jakýchkoliv nových plánů, změn štítí, i když by jim výrazně pomohly. Zamyslete se, nejste náhodou taky příznivcem jízdy ve starých zajetých kolejích? Vzpomněla jsem si teď na jeden konkrétní příklad. Znám jednu slečnu, která se pohybuje v určité oblasti kosmetiky už řadu let a kdykoliv mám s něčím problém, obrátím se na ni. Ale je to přesně ten typ člověka, co se raději bude držet toho, co bezpečně zná, než se pustit do něčeho neznámého. Necítí se dost sebevědomá na to, aby začala něco dalšího sama. V rámci své práce mají její zákazníci možnost zakoupit různé produkty přímo na místě, ale tím to hasne. Myslím, že by dost pomohlo využít síly internetu a vyhledávání a nabízet i online.

Myslím, že založit si nějaký e-shop by tomu mohlo dost pomoct. Napadají vás nějaké způsoby? Nedávno jsem narazila na stránku Shoptet.cz. Ta je vytvořená přesně za tímto účelem, má štědrou nabídku, která dokáže ušetřit spoustu starostí např. s evidencí objednávek, dokumenty, statistikami, zabezpečením, SEO, sociálními sítěmi atd. Tak s e-shopem oslovíte daleko rychleji víc lidí. Pokud uvažujete nad něčím podobným, doporučuji omrknout, je tam i testovací verze zdarma.

Někdy si říkám, že žijeme na samotném vrcholu celé doby, kdy všechno máme kolem sebe, jen potřebujeme zjistit, jak toho využít. Posouváme se vpřed neuvěřitelnou rychlostí, proto není čas ztrácet čas a když přijde jakákoliv možnost naučit se víc, měli bychom se jí chytit.

Všem vám přeji, ať je pro vás tento rok produktivním, veselým a ať jste na jeho konci spokojení!

050106020304

11 Comments on Proč byste měli začít něco nového

 1. Pěkný článek :) Mám stejný názor na předsevzetí, která si lidi v lednu dávají. Vždyť cíle si můžeme volit celý rok. Navíc pokud si dáme velký cíl (např. že zhubneme) a nemáme dostatek času nebo vůle to uskutečnit, nakonec ze sebe budeme akorát zklamaní. Proto jsem zastáncem malých cílů, které nás dovedou k jednomu velkému :) https://navybranou.blogspot.com

 2. No někdy je to těžké udělat ten první krůček z místa, pohnout se a neotáčet zády k minulosti. Mě minulost bolí, vzpomínky, lidi, kteří v ní třeba byli.. Samozřejmě pohnout se dál žít v přítomnosti a hlavně v budoucnosti je důležité, ale jsem taková, že si někdy říkám, co takhle vrátit se do té doby, kdy bylo všechno jinačí ještě.. Ale moc hezky to vystihnuté :)

 3. Pěkný motivační článek :)
  Já jsem si dala několik cílů, které si chci tento rok splnit a už jsem začala – je tam jaké věci si chci koupit, kam se chci podívat, co chci dokázat …
  Držím palce s tvými předsevzetími.

 4. Nesnáším novoroční předsevzetí. Když něco chci změnit, tak nečekám no nového roku ale jdu do toho teď hned.

  A taky přeju krásný rok.. :)

  a značka jogurtu.. ten jogurt co je na fotce tak je přesně ten … :) ovocný z valašska.. :) tak dyštak pošli foto.. a dělala jsem datum 8.2. :D

 5. Kdysi jsem si dávala předsevzetí, ale už tehdy jsem věděla, že je nesplním, tak jsem s tím nějak přestala. Ale rozhodla jsem se, že letos si nebudu dávat předsevzetí, nýbrž zkusím jakýsi seznam přání, které si chci během roku vyplnit, tak uvidíme, jestli se mi to podaří:)

 6. Pěkný článek, každopádně já předsevzetí nemam…už me to davno přešlo. Stejně jsem to vždy porušila :D

 7. Předsevzetí si dávám tehdy kdy je mohu splnit, nebo aspoň částečně a pokud nezapomenu.
  A ta fotka kde je v pozadí ten most je super :)

 8. pekny clanok. a reakcia na predchadzajuci prispevok od Lucie – to je uplne normalne, vsetci sa nejakym sposobom „bojime“ novych veci, lebo sme zvyknuti na svoje pohodlie v zabehnutych kolajach. ale rast sa skryva prave za prekracanim komfortnej zony. a zmeny sa deju tak ci tak neustale sa vsetko meni. preto je vyhodnejsie aktivne sa na zmenach aj podielat ako sa len nechat unasat zmenami a nechat ssa otrieskavat od zivota na vsetky strany :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.