Beauty / Hair / Tips · 1 srpna, 2018

Jak se starám o dlouhé vlasy? | Léto 2018

Poslední dobou se mi nasbíralo několik zpráv a komentářů na téma vlasy, a proto jsem sepsala tenhle post, který by na mnohé z nich dokázal odpovědět. Přiblížím tu, jaký typ vlasů mám, čím si denně (ne)procházejí a jak teď právě vypadá má péče o ně. Pohodlně se usaďte, čeká nás dloouhý šťavnatý post.
Long hair, long talk!

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson

Hned na začátek chci zdůraznit, že tento článek nepíšu z pozice profesionála, který radí, jak na to, ale čistě za sebe, subjektivně, podle toho, jaké mám vlastní zkušenosti, dojmy, osvědčené postupy. Další věc, mám zcela přírodní blond vlasy, které jsem nikdy nebarvila a s otázkou zachování barvy nebo poškození vlasů barvou jsem nikdy neměla zkušenost. To, čím se v péči o vlasy nejvíc v danou chvíli zabývám, je:

  • absence objemu
  • rychle mastící se kořínky vlasů
  • místy roztřepené konečky

Co s tím? Které přípravky vyhledávám?
Je to taky díky délce, že jsou mé vlasy trochu „těžší“, což brání tomu, aby byly už od kořínků „nadýchané“ (i po vyfénování mi zase rychle slehnou). Takže bych se mohla koukat jen po něčem, co podpoří objem vlasů a šmitec, že? Jenže tím, že se mi vlasy rychleji mastí a umývám je každý den, chci v rámci předchozího kritéria používat co „nejlehčí“ šampony, které mé vlasy zbytečně nezatíží. A jak jsem se zmínila, vlasy i tepelně upravuji. Ve většině případů vlasy po sprše nefénuju a nechávám je přirozeně uschnout, protože jim dávám pak ještě zabrat skoro každé ráno žehličkou. Nebo drdoly. Což znamená, že vlas je v nějakém nepřirozeném stavu, vystavovaný změně teplot, může se polámat, roztřepit atd. Proto používám i kondicionér (někdy masku) a olejíček na konečky, aby vlasy zůstaly stále silné a zdravé. A tady už něco k produktům, které teď v létě používám.

Běžná péče – mytí vlasů:

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson, hair set, šampon, kondicionér ve spreji, stylingový gel

V jednom z předchozích článků jsem se zmiňovala o jednom přírodním šamponu od Klorane, který mi až na vůni vcelku vyhovoval; vlasy byly hezky jemné na dotek a zároveň silné. Dost podobný pocit mám ze svých vlasů i z tohoto šamponu a kondicionéru od Schwarzkopf professional, jejich značky Bonacure a řady Hyaluronic moisture kick. Tenhle micelární šampon je ještě spolu se „zeleným“ typem šamponu z Bonacure nejlehčí, co se týče složení, neobsahuje žádné silikony a je vhodný pro normální až suché vlasy, které hydratuje. Takže paráda pro vlasy se sklony k proměnám v koště po všech tepelných úpravách. :-) Šampon je průzračný, „gelovité“ textury a mimo to i nááádherně voní. Mám pokaždé takový ten pocit – „je o mě postaráno“. Stačí ho poměrně málo. Vlastně když to mám srovnat s tím přírodním od Klorane, asi podobné množství. U tohoto šamponu to jaksi „drží víc pohromadě“, zatímco ten přírodní je víc takový „roztékavější“. Oba dva šampony jsem používala o něco víc jak měsíc každý den a bohatě stačily.

Mytí vlasů na cestách – tuhý šampon a kondicionér:

Od LUSH jsem nedávno vyzkoušela jejich přípravky z „nahé“ kolekce, tj. bez obalu a rovnou k použití. Některými z nich jsou i šampuk a kondicionér.

Konkrétně tento šampuk se jmenuje Jason and the argan oil a má pěkně výraznou vůni Rose Jam. Well, thaaaz ma jam, ya know! Vůně je prostě pecka a samotnému provedení tleskám. Pochybnosti hned s prvním použitím zmizely, protože nad očekávání krásně na vlasech pěnil. Smýval se bez problému. Na rukou jsem na chvíli měla pocit jako po umývání klasickým tuhým mýdlem. Moc doporučuji na cesty, malinké, nezabere to moc místa, vydrží to dlouho a hlavně – žádné tekutiny, které byste v případě příručního zavazadla museli řešit.

Stejného konceptu se drží i kondicionér od LUSH s názvem Sugar Daddy-O s fialkami, růží, bergamotem a fair trade bio kakaovým máslem. Jak jsem pochopila, je obzvlášť skvělý pro barvené blond/šedé vlasy, které ošetří bez nežádoucích narezlých odstínů.

Maska na vlasy

Masku od Ogario London – Restore and shine používám jen párkrát do měsíce pro zjemnění a regeneraci vlasů. A pozor, je s levandulí, mou další absolutně srdcovou vůní, kterou zbožňuju. Nicméně upřímně na mě neudělala kromě vůně ničím zvláštní dojem, zkrátka to je pro mě takové voňavé zpestření a účinky nepřekračují standard.

Ochrana vlasů

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson, klorane, sluneční péče, limitovaná edice, letní řada, ochrana struktury konečků vlasů

Jak jsem psala, skoro denně vlasy žehlím a denně je umývám, takže na ně musím dávat pozor. Jednou za čas je projedu i tímhle olejíčkem od Klorane. Je z limitky Sun radiance speciálně na ochranu před sluníčkem a sedl mi perfektně. Jednak nádhernou vůní díky ylang-ylang s kokosem a taky tím, jak rychle účinkuje.

Styling a dodatečná péče

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson, stylingový gel, white pearls

I přesto, že tento přípravek sedne spíš mámě, byl v tom boxíku společně s šamponem a kondicionérem Bonacure od Schwarzkopf, tak ho tady zmíním. Je pro toho, kdo má nadprůměrně vysušené, zvlněné vlasy, které potřebují doplňující výživu. Tohle rozhodně není můj případ, mé vlasy zkrátka nejsou schopné „pojmout“ více hydratace. Je to výživa pro vlasy, která přirozeně slouží i jako tepelná ochrana, nabízí zpevnění a lesk.

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson, hair styling, caviar spray anti-aging, miracle multiplying volume mist, alterna

Za poslední dobu jsem vyzkoušela hned několik stylingových přípravků, které používám opravdu příležitostně, když ráno nepospíchám, chystám se někam večer apod., abych měla už v tu chvíli vlhké vlasy. Na rychlé vyfoukání používám tenhle sprej na vlasy značky AlternaCaviar anti aging miracle multiplying volume mist. Je opět hydratační, pro všechny typy vlasů a pomůže dodat pěkný objem vlasům.

lola-j, péče o dlouhé blond vlasy, česká blogerka, czech blogger, profesionální vlasová kosmetika, recenze, tipy a triky, přirozená blond, schwarzkopf professional, bonacure, loreal hair stylista, caviar hairspray, klorane sun protection oil for hair, lolajukelson, loreal stylista, hair bun, drdoly, fixace účesu

Pokud chci účes, jako je třeba drdol, zafixovat, používám něco lehčího, než je klasický lak na vlasy. V poslední době jsem si dost oblíbila Stylista od L’Oréal – The Bun Gel-spray (který opět příjemně voní). Jak jsem později zjistila, měl by dodávat i objem, ale to mi upřímně přijde trochu mimo, protože nejde o nic podobné struktury, jako třeba suchý šampon, u kterého to skutečně funguje. Na zafixování ale parádička. :)

Více si o mých nejnovějších suchých šamponech (na cesty) můžete přečíst v tomto článku s jarní péčí o pleť a vlasy, kde jsem ještě zmínila přírodní šampon od Klorane.

Fíííha, tak to by bylo vše! Nasbíralo se toho docela dost, ale třeba jsem vám tu dala tip na něco nového nebo jinak tímto článkem pomohla při výběru přípravků, které by se vám mohly hodit.

Napište mi, jak pečujete o své vlasy vy a jestli by vás ještě něco kolem vlasů zajímalo. To je pro tento článek vše, mějte se překrásně! :) A neuhořte v tom pekle na Zemi!

FacebookGoogle PlusInstagramYouTubeBloglovin'