Na myšlenku, kterou se dnes pokusím rozvést, jste už určitě mnohokrát narazili. Že člověk se vlastně učí celý život, že samotná škola nestačí, že na světě je tolik informací, o které ani nezavadíme, přitom by pro nás mohly být nejen zajímavé, ale především užitečné.

Mrzí mě, když vidím lidi, pro které vzdělání vůbec něčím končí a po letech jsou navyklí jen na každodenní nudný rituál spočívající v pohodlnosti, která je dokonale izoluje od možností dnešního světa, od toho něco podniknout, stále se učit a rozvíjet svou osobnost. U jejich opaků, aktivně vyhledávajících příležitosti k učení i zcela „mimo svůj obor a podle osnov“, s nimiž je vždy zajímavé si snad o čemkoli povídat, vypadá životní styl zkrátka úplně jinak.

A jak víte, poslední dobou se snažím o to, abych se věnovala tomu, co mě doopravdy zajímá a o čem chci vědět víc. Ať už se to týká úplného přehodnocení toho, co chci studovat nebo volného času; proto se tu teď častěji objevují konkrétní zdroje, z nichž čerpám různé zajímavé informace a rozšiřuji si tak obzory.

lola-j, czech blogger, česká blogerka, lifestyle, životní styl, pc, počítač, učení, vzdělávání se, sluchátka, ear plugs, notebook, laptop, smile, úsměv, spolupráce, cooperation, pr, copywriter, blonde hair, Vím Víc, vimvic, recenze, review, zkušenosti, tipy, rady, experience, internet education, girl, it, osobní rozvoj, sebevědomí, learning, self confidence, kurzy, courses

U té příležitosti chci zmínit svůj další objev v oblasti „vzdělávání se podle sebe“, kterým je projekt VímVíc. Možná jste o tom slyšeli, ale pro ty, kteří neví, oč jde: je to web poskytující svým uživatelům už teď desítky kurzů z různých oblastí, např. osobního rozvoje, marketingu, informačních technologií, jazyků nebo mého milovaného jídla :-) (mimochodem, některé z kurzů i z této oblasti jsou tam celé zdarma) atp.

Líbí se mi jejich koncept, díky kterému jsou maximálně otevření všem, kdo má zájem zdokonalovat se v tom, co ho zajímá a osvojit si i nějaké osvědčené techniky specialistů. Už při registraci se vám připíše 100 kreditů a můžete jich získat daleko víc a použít je pak na kurzy, o které hodně stojíte. Po několika dnech od registrace jsem (ve spamu) našla mail s tím, že se bude brzy živě vysílat kurz s tématem „Kolik stojí kvalitní web?“ a hned jak jsem si rozklikla stránku s přihlášením do kurzu (zcela zdarma), už bylo přihlášeno přes 100 zájemců. Výhodou živého vysílání je, že se diváci mohou ptát přímo v diskuzi pod videem a autor webináře na dotazy během natáčení odpoví.

Bylo zajímavé si poslechnout něco o zkušenostech člověka s dlouholetou praxí v daném oboru, dozvědět se zajímavá fakta, čísla a pochopit, jaké možnosti vůbec máme a jak si mezi nimi správně vybrat. Nebudu se tu o tom víc rozepisovat (dodám snad jen to, že diváci pak získali 30% slevu na kurz o WordPressu), můžete se mrknout přímo teď na VímVíc i sami, dojmy by už byly na jiný článek.

Mě osobně zaujaly i kurzy týkající se tréninku paměti (možná i proto, že jsem nedávno jsem četla rozhovor s trojnásobnou mistryní světa v paměťových schopnostech, tak možná i to trochu ovlivnilo můj výběr. :-) A taky protože pro studium jako takové je to docela klíčová záležitost… nebo když jste, jako já nebo Vierka z blogu Mynewbeautybook, schopni do 2 sekund zapomenout jméno toho, s kým jste si právě potřásli rukou).

lola-j, czech blogger, česká blogerka, lifestyle, životní styl, pc, počítač, učení, vzdělávání se, sluchátka, ear plugs, notebook, laptop, smile, úsměv, spolupráce, cooperation, pr, copywriter, blonde hair, Vím Víc, vimvic, recenze, review, zkušenosti, tipy, rady, experience, internet education, girl, it, osobní rozvoj, sebevědomí, learning, self confidence, kurzy, courses, vaio, computer

Slyšeli jste už o těchto kurzech? Které z nich vás zaujaly nejvíc?

FacebookGoogle PlusInstagramYouTubeBloglovin'Ask.fm

17 komentářů on Vzdělávání na netu? Jasně!

 1. O té stránce jsem ještě nikdy neslyšela :O Ale ráda se vzdělávám (teda ve škole zas tak moc ne, ale ve volném čase ano) a tak na tu stránku určitě zavítám. Pokud kurzy nejsou moc drahé, ráda bych si prošla nějakým managementem a marketingem a podobnými :)

 2. Určitě moc zajímavý článek. O té stránce jsem nikdy neslyšela ale určitě se podívám :) já se ve škole moc ráda neučila, ale teď na vejšce chci dělat to, co me zajímá a baví :)
  Budu ráda, když se podíváš na můj blog, je o knížkách, kávě a povídkách :)

 3. Máš doopravdy pěkně provedený blog.

  Tohle je zajímavé téma na článek. Zaujalo mě a i já se snažím prohloubit si znalosti.

 4. Ano, jsem z Brna a moc děkuji za krásný komentář. :)
  Tohle mně hodně zaujalo, tyhle témata jsou pro mě zajímavá, mám teď konečně trochu času tak se na to podívám podrobněji.
  Jinak už jsem ti to nejspíš psala, ale ten design tvého blogu je úchvatný!

 5. To jsem ráda, doporučuji se kouknout. :) Ceny jsou různé: některé jsou úplně zdarma, jiné stojí pár stovek a jiné i pár tisíc…

 6. Krásny článok! Podľa mňa sa naozaj dá dobre vzdelávať cez internet či už sa to týka jazykov alebo len nejakých malých záujmov. Okrem iného, mne internet pomohol zatiaľ aj čo sa týka školy, takže pokiaľ sa nájdu vhodné stránky, tak je podľa mňa naozaj skvelým pomocníkom. Použila si krásne fotky, strašne sa tam hodia!!

 7. Souhlasím s tím, že by se měl člověk vzdělávat celý život. Zároveň si ale myslím, že informace by měly být dostupné zdarma všem. Na vimvic.cz je pouze 8 kurzu, které jsou zdarma… Když něco potřebuji vědět, stačí použít Google. Musí se ale vyhledávat v angličtině. V češtině je kvalitních stránek opravdu málo. Samozřejmě, že na netu není všechno, proto jsou tu knihovny. Například v MZK v Brně je pro dospělé cena registrace 200 Kč, studenti za polovinu, a máš to na rok. Není to zadarmo, ale za stejnou cenu pořídíš na vimvic.cz nejlevnější kurz. Kdyby vimvic.cz žilo z darů dobrovolníků jako např. Wikipedie, neřekl bych ani slovo.

 8. Díky za názor. :) Ano, to máš pravdu, ale asi bych se na to nekoukala jenom takhle. Mimo samotné kurzy (s nimiž si dali jejich lektoři práci, aby je udělali interaktivnější, v dobré kvalitě a v něčem se jim investovaný čas i vrátil) jsou k dispozici záznamy z přednášek a online vysílání (zdarma), samozřejmě ale nejsou zpracované tak jako kurzy, nicméně to (ano, asi nejvíce začátečníkům teprve objevujícím dané téma) ušetří čas hledáním mezi kvanty informací. Taky neříkám, že 1 kurz na dané téma úplně stačí, člověk bude svůj zájem o problematiku prohlubovat dál, ale získá slušný pojem o tom, jak využít toho, s čím se ještě setká. A upřímně, spousta z těch nejlevnějších kurzů má podle mě sice u sebe napsanou cenu, ale i je lze získat úplně zdarma. :)

 9. Chápu, že se jim to musí nějak vrátit, ale jsou i jiné způsoby – reklama, možnosti dobrovolnych poplatků za kurzy. To, že můžes placené kurzy a některé další věci ziskat zdarma, na tom nic moc nemění. Jde o podstatu. Pokud si kurz nebo obecně jakýkoli zdroj informací musí člověk koupit, je to špatně. Pak se k určitým informacím dostane jen člověk, který na to má peníze. Chápu, že se asi nezhodneme, ale osobně bych nemohl čerpat z takového zdroje informací.

 10. Vážně? Zvláštní, proč si tedy kupujeme knížky, různá CD na podobné bázi jako internetové kurzy atp., na co jsou vůbec knihkupectví, když máme net a knihovny?

 11. Nic takového si už nekupuji. Dřív maximálně ucebnice, do předmětů, ve kterých ji učitel bezpodmínečně vyzadoval. Na co jsou knihkupectví? Třeba na betrii?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.