lola-j, autumn lookbook, brno, city, outfit, ootdAhoj všichni! Ke konci listopadu tady zveřejňuji lookbook, který jsem tentokrát pojala malinko jinak. Když jsem koukala na to, co jsme natočili, přišlo mi škoda sestříhat jenom ty (relativně) povedené záběry a zbytek buď úplně zahodit nebo přidat něco z toho na konec. Tak jsem si řekla, že by mohlo být fajn udělat video tom, jak takové natáčení probíhá a co se během něj děje doopravdy. :-)

Blogerská meditace – to je prosím postoj blogera nebo blogerky, když nemá zrovna modelkovskou chvilku a není připraven/a na pozornost zvědavých kolemjdoucích. Proto nedělá nic, chci říct, medituje a jenom stojí, snaží se tak vyvolat dojem, že dělá jakýsi testovací objekt pro vyzkoušení techniky nebo tak něco… :-) Ale upřímně, tohle je mi už celkem jedno, moc dobře si pamatuji na jedno focení, kde fotograf rozhodně nebyl jediný, kdo mě měl v hledáčku. Shoutout asijským turistům!!!

„Ne, z tvé strany vpravo!“ – potřebuje tohle další komentář? :-)

„Už točím!“ – už? Ok, rychle, rychle, schovat dvojitou bradu, nahodit úsměv… Teda, mám se vůbec usmívat?

Špičkové osvětlení – chcete-li: žádné osvětlení. Amatérům někdy nezbývá, než improvizovat a zapnout flash na mobilu… Mimochodem, tohle zase jednou přilákalo turistu, který našemu „štábu“ začal nabízet lahve vína, co tu pořídil. :-) Jen tak, protože nás díky světlu zrovna viděl.

Blogerský postoj – to je trochu jiný typ nicnedělání/stání, který se liší od Blogerské meditace tím, že nezáleží na tom, jak se cítíte, kdo je v okolí atd., chcete jenom záběr na nohy, ale prostě nevíte, co s nima!

Umíněný kameraman – občas se ocitnete v situaci, kdy to jinak nepůjde a vy se pokusíte do záběru aspoň nějak vskočit…(?)

„Asi zmrznu“ oběť – tuto oběť jsem podstoupila již mnohokrát. Venku mrzne až praští, ale na okolí se to nijak nepodepisuje, takže hurá na natáčení/focení v topíku! Zažila jsem tak už třeba focení jarního outfitu nebo šatů v prosinci (3x!). :D Kupodivu jsem kvůli tomu pak nikdy nebyla nemocná.

No a dál je to klasika, načasování („Jdeme na 3, 4 a… 5?!“), kompozice („Dej tam ruku, jakože to máš v dlani!“) atp. :D

Doufám, že vás dnešní článek (i video s netradičním podzimním lookbookem) bavil, dejte mi vědět v komentářích!

S čím se při focení/natáčení nejčastěji potýkáte vy?

050106020304

12 komentářů on Problémy při focení/natáčení (amatérská edice)

 1. Mě tohle vždycky zajímalo:) Sleduju, řekla bych, dost youtuberek, ale u žádné jsem takové video neviděla, přitom ty nepovedené záběry jsou kolikrát tak vtipné:D
  A to, že jsi nebyla nemocná, znamená, že máš silnou imunitu:D Já to mám stejně:D

 2. Ahoj, tak po delší době zase tu :)
  Bohužel video mi nejde spustit :( Nevím čím to.

  Hmm tak tu blogerskou meditaci bych taky mohla zkusit :D zní to zajímavě. Článek byl rozhodně dobře nebo užasně napsaný, jenom škoda toho videa. Jenom ti povím, že jsem si na něco podobného hrála jako malá s kámoškou, tehdy jsem vůbec neznala blog, ale bylo to toré.

 3. Skvělý článek :)
  Strašně se mi líbí ta tvoje speciálně pojatá videa. Jelikož já nenatáčím, ale jenom píšu, tak si s tímhle nemusím lámat hlavu. I když je pravda, že jsem asi tak na dvou videí, která jsou už stejně zablokovaná, jelikož bývala spolužačka někoho potřebovala do videa.

 4. Jsem moc ráda, že se vám video líbilo a děkuji vám za krásné komentáře!! ♥ Doufám, že se s těmihle problémy ale nepotýkáte v nijak velkém měřítku! :D :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.