Ještě než se mrknete na video, dovolte mi krátký komentář. Co je pro mě okamžitou asociací ke slovu „piknik“? Jídlo, smích a pohoda. A znovu jídlo. Spoustu jídla. :-)

S pikniky mám spojená bezstarostná odpoledne, malé oslavy každodenního života a další skvělé vzpomínky do zásoby, při kterých se pak vždycky tak pobaveně zašklebím. Jsem si jistá, že tento škleb bude stejně tak zářivý, ne-li zářivější, i o pár desítek let později. :-) Druhá stránka je, že zkušení „piknikáři“ se už s časem více vžívají do situace a za pomocí pouhé představy o chutích v hlavě už sestavují vhodné kombinace šmakůvek a nápojů. Jak na to „krok za krokem“ se dozvíte v tomhle speciálním průvodci perfektním piknikem. I s názornou ukázkou, samozřejmě! :-)

Krok č. 1: Inspirujte se

Není to o tom strávit celé dopoledne na Pinterestu, ale mít zhruba představu o místě a o vybavení se vyplácí. Můžete se kouknout přímo na webu této příležitosti dělané na míru – Nasvacinu.cz. Takže košík do ruky, deku pod paži – start, začínáme!

Krok č. 2: Zjistěte počet mlsných jazýčků

Pro mě je v tomhle případě třeba takové čísílko 4 zcela postačující. Jednak se všichni dostanete ke slovu a jednak s kuchyňskými specialitkami od každého ze zúčastněných budete mít problém být vůbec s to od každého ochutnat. A zároveň se v kuchyni taky před piknikem úplně nevyřídíte jedním sendvičem za druhým. :-)

Krok č. 3: Specialitky a vhodné kombinace s pitím

Je to malá oslava života, pamatujte! Takže se nebojte vytáhnout nějaké eso z rukávu a zkusit ten výborný banánový dezertík, u kterého na Instagramu vždy slintáte. Připravit tu nejlepší osvěžující bagetku s čerstvými listy salátu. A k tomu vezměte osvěžující okurkovou limču a nějaké vaše oblíbené vínko (jestli už teda patříte mezi klub starších 18 let :-)). Já beru Tramín červený – můžete koupit na Alkohol.cz.

Krok č. 4: Konečně všechno sbalit a vyrazit!

Nezbývá než po dopoledním shonu vyrazit a užívat teplého počasí. :-) Dejte mi vědět, jak se vám líbilo video a co si s sebou nesmíte zapomenout vzít na piknik vy!

FacebookGoogle PlusInstagramYouTubeBloglovin'

5 Comments on No prostě PIKNIK | Co vše třeba zařídit pro perfektní piknik – video

 1. Jé, tak tohle téma je opravdu nápadité, zvlášť když už je venku konečně tepleji a lidmi se to v přírodě jen hemží.
  My s kamarádkou plánujeme piknik a neskutečně se na něj těšíme, protože si to spojujeme se stejnými výrazy jako ty: jídlo, smích a pohoda.
  U videa jsem se od srdce zasmála! Navíc ti to tam tak sluší, fakt nechápu, jak to děláš. :)
  A co beru na piknik já? Nejlepším tipem je podle mě asi dobrá nálada. :)

 2. Pikniky naprosto miluju. S přítelem jsme si už sami dva několik udělali. Miluju to ochutnávání všeho možného. Ale zamilovala jsem si vegan pikniky (nejsem vegan, ale jiné se nepořádají :D), kam může přijít kdokoliv, přínést něco vegan (stačí i třeba nakrájená zelenina nebo čerstvé ovoce) a pokecat. Takových dobrot co člověk ani nezná :) Byla jsem na 2 a letos už je také jeden jistý, na který bych se ráda dostala. Navíc ho pořádá kamarádka, tak bych ji i ráda podpořila spolu s přítelem :)

  WantBeFitM

 3. Krásný nápad, moc hezky napsané. Mně se ta pikniková představa hrozně líbí, ale vlastně jsem nikdy na žádném pikniku nebyla nebo ho nepořádala. To je asi největší čas s tím začít. :-)

 4. To video je fakt super – krátké, skvěle natočené a vtipné :D. To se ti povedlo!
  Na pikniku jsem dlouho nebyla, tak se budu řídit tvými radami a někdy vyrazím s přáteli!

 5. Pikniky jsou super. Krásně si to popsala a připravila video, hned jsem si to celé představovala a někam zašla. Asi budu muset nějaký zorganizovat :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.