Blog / C'est la vie · 26 dubna, 2019

Ze života blogera: (ne)povedené eventy

Blog neruším, jen jsem skutečně přecenila časové možnosti různých tvůrčích činností. :-) V první řadě cítím potřebu vám z celého srdce poděkovat za vaše překrásné komentáře a zprávy. Virtuálně vás všechny objímám. :-) Nakoplo mě i to, že mám díky lidem kolem mě, rodině a skvělým přátelům, ohromný pocit vděčnosti a nadšení. Ráda se s vámi o konkrétní myšlenky ještě na blogu podělím, protože evidentně si tyto články získaly své čtenáře.

Teď využiju toho, že mám v paměti uložených několik bezva eventů, kam bych vás alespoň prostřednictvím tohoto postu ráda vzala s sebou. Jde převážně o pracovní/blogerské události, ze kterých mám nějaký materiál ve formě fotek a o kterých jsem se vám za poslední dobu chtěla už párkrát zmínit a jejich pořadatelům a zúčastněným tak zároveň poděkovat za super čas, který jsme spolu strávili.

Pár odstrašujících případů z edice „Reálně se stává“:
Ještě na začátek taková poznámka. Když jsem si to zpětně procházela, uvědomila jsem si, že mezi těmi oblíbenými eventy jsou hlavně ty, které se velmi liší od těch ostatních tím, že nepřijdete jen někam, kde dostanete spoustu textu do jedné, kafe do druhé ruky a teď se někam kliďte. Ani na jednom není nic špatného, jde spíš o to podání. Pokud s někým chcete něco probrat, nikdo vám přece nebrání to pojmout trochu kreativněji, případně osobněji a bez akcentu na formality. Tím spíš pokud jde o akci v menším počtu lidí.

Samozřejmě záleží na samotných lidech, neboť i sebezábavnější program dokáže zkazit uspěchaný a trochu agresivní tón člověka, který vám na stůl přihodí hned smlouvu a spoustu tvrdohlavých podmínek pomalu místo pozdravu. :-) Jojo, i to se děje. Po čemž samozřejmě tak trochu toužíte, aby k dalšímu setkání už raději nedošlo.

Domluvit všem prospěšnou spolupráci je super, ale samotní lidé jsou pro mě zkrátka důležitější.

Tak to prostě mám a jsem ráda, že i v této čím dál víc neosobnější sféře je možné najít příklady toho, že setkání nejsou zas taková věda. Když se s vámi vidím, zajímá mě, co baví vás, jestli jsme v něčem na podobné vlně a podobně. Prostě se k sobě navzájem chovat jako normální slušní lidé. Koneckonců nám to taky usnadní komunikaci při vymýšlení konkrétní formy naší spolupráce. A to ať už zastupujete značku, nebo jste jeden z pozvaných.

Co tedy pomůže zanechat v lidech na akci dobrý pocit?
Je to na první pohled opravdu banální, ale věci jako úsměv nebo třeba jen zajít v průběhu akce ke každé skupince lidí (a obzvlášť méně extrovertním jedincům), bohatě stačí k tomu, abyste vytvořili příjemnou atmosféru a nestavěli nikoho do nekomfortní pozice – platí to opět jak pro organizátory, tak i pro pozvané. Pamatujte, že neexistuje něco, jako „uzavřené skupinky“, that’s simply not cool. Pokud máte jako organizátor na srdci nějaké méně příjemné záležitosti, taktně na to upozorněte a zmiňte, že byste rádi v dohledné době tyto body společně probrali. Není nic horšího, než když od milého úsměvu přejdete na chrlení zákazů a povinností a pozvaný na vás zůstane civět se zděšením v očích. O takových eventech pochopitelně nemám ani chuť se zmiňovat a takové tu mezi těmi dnešními rozhodně nenajdete. :-)

bloggerský event, bloggeři, české blogerky, spolupráce, kosmetická značka, uvedení nové řady, PR, promo fotky, citylife detox, fotogenická lokace, praha, artiséme, bluegekko

event, food post, food blog, catering, detoxikační menu, zdravé recepty, blogerský event

A tady už je konečně něco z těch setkání, která jsem si moc užila a u nichž bych si přála, abyste byli taky:

„One-woman show“ projekce u mě doma:-)

Začnu jednou z nejčerstvějších akcí, kterou jsem si fakt užila z pozice „organizátora-filmmakera“. :D  Šlo o projekci mých dvou nedávných mini-filmových počinů. Taková dost one-woman show, proto jsem ji tak zde i otitulovala. Pozvala jsem své přátele, mezi nimiž byly samozřejmě i hvězdy promítaných filmů. :-) Mezi pozvanými budete možná znát tady na blogu zmiňovanou Vierku, která se však bohužel nakonec nemohla příliš zdržet, ale nechyběly třeba ani mé dvě nejlepší kámošky z gymplu, které dokonce dorazily až z Brna! Převelice jim děkuji, že vážily takovou cestu a strávily se mnou tak kouzelný čas! Bylo to dost last-minute, ale stálo to za to. Během promítání i po něm jsme měli stoly plné šmakůvek z bývalých zemí SSSR :-) skvěle si popovídali, mohli se potrhat smíchy u tematicky laděné hry s využitím našich skrytých uměleckých talentů a u videí, která jsme pak už spíše z ospalosti nechali běžet na plátně, zatímco jsme ujídali zbylé „pelmeni“ a „vareniky“. :D Dostávala jsem od mých přátel pak ještě několik dní super feedback a zprávy, že se rádi navzájem s ostatními poznali. Moc mě zahřálo u srdce, že si v průběhu večera sedli, i přesto, že na první pohled by se mohlo zdát, že každý z nich je úplně jiný člověk. A skutečně je… ovšem to, co spojuje, je uvnitř – to něco, co je očima zkrátka nerozeznatelné. :-) Na foto se můžete zatím podívat v tomto instagramovém příspěvku.

Cestovatelský worskshop s Ivou Baltaretu:

bloggers event, foto na samospoušť

kreativní workshop, vyřezávání, cestování, blogeři

Velké díky Ivče za příjemný večer, který se nesl v duchu zážitků a tipů z cestování, šmakůvek, trochy svařáčku, čaje a hlavně kreativity mimo monitor. :) Zavzpomínala jsem na některé z mých oblíbených hodin výtvarky. Aaa, to byly tak pohodové (a mnohdy prokecané) hodiny! S blogery jsme se sdíleli se zážitky ze svých cest a řeknu vám, že některé nápady se mi fakt usadily v hlavě a minimálně po škole jich pár musím vyzkoušet! Máte nějakou cestu, která se vám fakt vryla do paměti?

Korálky.cz – valentýnský workshop:

Korálky.cz, kreativní workshop, výroba korálků, bloggerský event, událost pro blogerky

bloggers friends, vierka, kesulatko, mynewbeautybook, korálky.cz, focení postu na instagram, behind the scenes

S Vierkou, které tímto děkuji, a blogerkami jsme měly příležitost strávit super ráno a tvořit z kvalitního sortimentu eshopu Korálky.cz. Holky z Korálků si dávají obecně s výběrem dost záležet a poznat je bylo opravdu potěšení. V některých chvílích jsem se přenesla do dob úporného dětského soustředění při takové precizní tvorbě. Bavily vás ve škole pracovní činnosti? Mě upřímně ty školní příliš netankovaly a raději jsem zkoušela tvořit doma (nejlépe s pomocí maminky, samozřejmě, jelikož já na to nikdy nebyla zrovna učiněný talent :-)).

Keramický workshop – Indulona:

kreativní workshop, práce s keramikou, keramika, keramická mísa, glazurování, indulona, česká kosmetická značka, péče o tělo, péče o pokožku, malování

Další inspirací pro kreativní workshop může být určitě Indulona ve spolupráci s @Ema_mamisu. Pracovali jsme tam s keramikou, mohli na některých předpřipravených předmětech už i glazurovat a po tom všem samozřejmě ruce hydratovat některým z výrobků, které vidíte na fotce. Věděli jste, že krému značky Indulona se říkalo v 50. letech díky svým pozoruhodným účinkům také „zázračný“? Moc děkuji Lence, Lindě a jejich kolegyňkám z bluegekko za super organizaci a nápady i u dalších akcí! Holky si vždy se vším moc hezky poradí!

Office jóga a představení řady Citylife Detox – Astrid:

Organizátorkám opět tleskám, velmi příjemná akce. O nově uvedené řadě CITYLIFE DETOX se na blogu chci ještě rozhodně zmínit, protože mi velmi sedla. Co se týče samotného eventu, to byla prostě kouzelná souhra barev a aktivit. Představení řady se konalo v centru Prahy, v snových prostorách Artiséme. Po představení a super tipech na jarní detox jsme si dali (kromě lahůdek z tematicky laděného cateringu) i pár minut office jógy se zkušenou lektorkou a pěkně se tak v pracovním týdnu uvolnili. Super cviky byly jak na záda, tak třeba i na unavené oči. Uviděla jsem se konečně naživo i s milými tvářemi, se kterými jsme se do té doby znaly jenom z blogu, takže dopoledne na jedničku!

Nahrávání ve studiu s Bohdanem Tůmou

Bohdan Tůma, nahrávání zvuku, voiceover, nahrávací studio, dabing, alzatech, alzatube, alzák, eric cartman

Další fotku a popis najdete zde.

Toto setkání sem nakonec taky zařadím, přestože nešlo o nijak oficiálně organizovaný event. Nesmí tu však chybět, protože je součástí toho, o co se dělím veřejně (tedy primárně o produkci videí na Alzí socky). :-) S několika mými kolegy, kteří točí pro náš geekovský tech kanál jsme využili příležitosti a vyrazili za samotným hlasem Alzáka nebo třeba Erica Cartmana. Bohdan Tůma nám v naší prosbě o chvíli mentoringu vyšel vstříc a nasbírali jsme po nahrávání pro reklamy spoustu užitečných tipů. Podělili jsme se také o některé z našich zkušeností a zjistili, na co se můžeme víc zaměřit a co můžeme začít praktikovat hned teď. Bohdan nám dokonce nabídl, abychom se znovu přišli podívat, tentokrát však do jiného studia na dabing seriálu. Za tyto zkušenosti a rady jsme moc vděční a věříme, že nám pomohou posouvat se v naší tvorbě dál.

Všem organizátorům i zúčastněným ještě jednou moc děkuji za super chvíle, které jsme společně mohli trávit! Které z (blogger) eventů vás zaujaly v poslední době nejvíc? Inspirovaly vás některé ze zde zmíněných aktivit?

Mějte krásný víkend a odpočiňte si!

FacebookGoogle PlusInstagramYouTubeBloglovin'