Beauty · 19 března, 2014

Recenze – Sébium MYCÍ KOSTKA

Jsem tady na blogu – i s recenzí na kosmetiku! Tentokrát nepůjde o žádnou běžnou dekorativku, ale naopak o kosmetiku, se kterou o pleť můžeme pečovat denně a do hloubky. :-) Jelikož jsem teenager, čekejte, že se s vámi podělím především o problémy a zkušenosti s jejich řešeními, které možná potkávají i vás. Konkrétně mě trápí mastná pleť, zanícená místa a hodně dbám na dobrý pocit z pokožky – pokaždé, když si ráno i večer obličej čistím.
Zkoušela jsem pleťové vody (avšak i po nich má spoustu lidí pocit, že mají tvář spíš „ulepenou“). Zkusila jsem taky pleťová mléka s tea tree olejem. Po nich jsem sice viděla často dobré dezinfekční účinky, ale mastná jsem se cítila ještě víc. Takže jsem hledala a hledala, až na mě z nabídky vykoukla MYCÍ KOSTKA z řady Sébium, značky Bioderma.
Byla jsem zvědavá, jak na obličeji působí, jakou má konzistenci, co budu cítit. Čekala jsem nějakou hrubou kostku s nějakými miniaturními částečkami, které mají za úkol pleť čistit do hloubky. Jednou jsem totiž něco podobného měla, ale na kůži mě spíš škrábala a pak jsem se cítila jako ve vysušující masce.
Zjistila jsem, že to jde i jinak!
Mycí kostka byla v obalu uložená v krabičce. Jakmile jsem sundala obal, uviděla jsem, jak je hladká. Vypadala jako obyčejné mýdlo! Ale jemná vůně mi napovídala, že opět nejspíš budu vedle.
Možná taky patříte k těm, kteří při umývání rukou sáhnou raději po tekutém mýdle, protože to tuhé pak po opláchnutí ruce nechá o sebe nepříjemně třít, máte pak takový pocit, jako kdyby se někam hebkost vašich rukou najednou vytratila.
Obličej jsem si opláchla a mycí kostkou si začala čistit obličej. Malinko na obličeji pěnila. Pak jsem jemnou pěnu ještě rozetřela do všech míst na obličeji. Trochu mi to připomínalo jemně napěněný gel. Možná znáte Gel Moussant, který je tekutý a má podobnou texturu, ale pění mnohonásobně více. Proto jsem byla moc ráda, že na obličeji to není v takovém množství a i smývání bylo jednodušší a také jednoznačně rychlejší. :-)
A jak působila?
Obličej jsem neměla tak nepříjemně matný, jak jste se mohli obávat. Byl naopak hebký. Cítila jsem se svěže, protože jsem neměla pocit, že mám na obličeji ještě něco, co by přebývalo. (Jako třeba u některých druhů pleťových vod nebo čisticích mlék.)
Akci jsem zopakovala i večer. Ráno jsem si všimla, že se nelesknu (obzvlášť v T – zóně) jako žárovka. Ráno je samozřejmě důležité před začátkem dne pleť opět očistit a nenechat ji, aby se zanítila. Ale jelikož běžně přecházím z jednoho prostředí do druhého, pokožka to během dne vše přirozeně snáší špatně. Takže s krycími korektory a ucpanými póry ještě stále bojuji.
Ale co se týče péče o pleť doma, jsem teď mnohem spokojenější. Mycí kostka nedráždí obličej, zastavuje množení bakterií a pokožka obličeje tak je mnohem hladší, maz je odstraněn a pleť může zase volně dýchat. :-)

Váš názor na MYCÍ KOSTKU?


Lola-J