Uncategorized · 27 dubna, 2013

Deník bloggerky: Ze zákulisí SuperStar! – 1.část

Konečně přichází na řadu článek výhradně pro můj blog – o tom, jak jsem se dostala na SuperStar, jak to tam vypadalo… zkrátka vše do detailu: od začátku až do konce! :-)
V Praze na Barrandově, ateliér – SuperStar

Dopoledne až odpoledne, 21.4.2013

Cestou do Prahy jsem se ještě zamyslela nad otázkami pro případné rozhovory. S M. jsme poslouchaly písničky, smály se internetovým postům, narazily na pár aktuálních článků o SuperStar a… opět se cpaly jídlem.

(Mé nové video ze dne v Praze + Ewa Farna, rozhovor. :)) ZDE – na YouTube.

Dorazily jsme, odložily si věci v bytě, načerpaly sil a šly nějak hezky zabít čas. Prošly jsme se po Praze, získávaly ze sluníčka novou energii a inspiraci. Ve městě se nám nepodařilo potlačit nutkání hodit do sebe něco hříšně nezdravého… Pobrečely jsme si smíchy a byl čas jet.

Večer

Za těch přiblblých úsměvů a spikleneckých pohledů, které jsme na sebe s M. po cestě házely, jsme se vydaly metrem na hlavní místo dění. Směr – ateliéry NOVY. Ještě několikrát jsem si pro jistotu přečetla instrukce z redakce. I sebemenší nervozitu vystřídal malý záchvěv hněvu, když se pak při přestupu nahrnulo do autobusu šílené množství lidí. Jestli si pamatujete scénu z Harryho Pottera, kdy se čarodějnický autobus rozjel a zase zastavil a Harry se připlácl obličejem ke sklu… v tom mém případě to vypadalo opravdu velmi podobně. :D

Jak jsme se dostaly dovnitř a obešly fronty lidí

Dorazily jsme k budovám Novy a blížily se k ateliéru, kde se měla natáčet SuperStar. I v pozdních odpoledních hodinách bylo horko a před očima nám narůstala velká množství lidí. Tak. A teď najdi ochranku.
Krásným velkým obloukem jsme s M. obešly ty udýchané davy diváků a blížily se ke vchodu, odkud nás nasměrovali do dalšího vchodu pro média a novináře. Byl schovaný někde za rohem a tam bylo už znatelně méně lidí. U vchodu stáli další dobří pánové… Jo, těžko vám někdo začne věřit, že v 16 letech máte něco společného se vstupem pro novináře.
Vysvětlila jsem vše podle instrukcí, odkázala jsem se na koordinátorku, která má na starosti novináře. A jediné, co se pohlo, byl jeho kolega, který šel někoho z toho oddělení najít. Nakonec se objevila i PR koordinátorka se slovy: „Á! Ty budeš ta blogerka.“ Podaly jsme si rychle ruce a představily se. „Jojo. Vše v pořádku, můžete jim dát pásky.“ A tak jsme s M. dostaly černé pásky a paní nás vedla do zákulisí.

V zákulisí SuperStar

Kupa lidí pobíhajících kolem… rozhlédla jsem se na jednu, na druhou stranu. Zahlédla známé tváře a už jsem zleva slyšela povědomý hlas, který patřil editorce webu Krásná.cz. Pozdravily jsme se a rychle prohodily pár slov. O tom, že se mrkneme na živá vystoupení a po skončení se vydáme zpátky do zákulisí, protože v tom okamžiku se ze všech stran nahrnou novináři a fotografové. Obecně si z této první návštěvy zákulisí pamatuji asi jen pár sekund, několik tmavých okamžiků. Pohled na maskérnu, lidi… Celý ten mediální ruch najednou na člověka příšerně dolehl.
Účinkující v průběhu reklamy, o přestávce.
Měly jsme se posadit do druhé řady pro novináře (před námi totiž bylo místo pro fotografy). Kolem bylo skoro prázdno, v horních řadách chodilo pár lidí a vybírali si místa, kam si sednout. Ještě jsme měli příliš hodně času do přímého přenosu. Za povídání jsme se rozhlížely s M. po sále, měly čas si v klidu prohlédnout poloprázdný prostor, nachystané osvětlení, kamery… Diváci se už začínali hrnout po schodech nahoru… a vybírat si místa k sezení.
Prostor kolem najednou vůbec nebyl tak velký, jak se zdá v televizi. I přesto se nás tam vešlo nějakých 800/1000.
ňady se začaly plnit. I pár fanoušků Jardy Smejkala hledali místo. Usadili se vedle nás – na lavičku s nápisem PRESS. Ovšem skoro okamžitě se objevily koordinátorky z Novy, které jim vysvětlily, že druhá řada je určená pro novináře. A to nechápavé gesto – ruka ukazující naším směrem – jednoho z fanoušků bylo doprovázeno otázkou: „A ty dvě jsou snad novinářky?
Tak fajn, bylo by dobré si zvyknout a nepřistihávat se, jak na tu stranu vrhnu vždy udivený pohled, když se někdo na něco takového zeptá… Být teenager má i své (ne)výhody.
V příštím článku na tebe budou čekat zajímavá fakta, jak probíhalo samotné natáčení, co se děje v průběhu přestávek, co mohlo uniknout divákům u obrazovek, fotky… a spoustu dalšího! :-)

Lola-J